Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adršpašské a teplické skály

Adršpašské a teplické skály (Adršpašská část)

V letošním roce (2012) jsem na jeden den navštívil část adršpašských skal, bohužel jsem neměl čas projít je celé. Snad se mi to podaří příští rok a projdu i teplickou část, která je údajně zajímavější. V této části jste hodně omezováni různými vytýčenou trasou a zákazy vstupu do různých částí skal. Už je to hodně o komerci a romantika už není tak silná jako dříve. Vstupné za dospělou osobu je 70 Kč, což není málo. A nejlepší na tom je, že za projížďku po jezírku v lodičce, která pojme až 60osob, zaplatíte dalších 50 Kč. Jezírko má nějakých 150 metrů a nic zajímavého tam není. Za 50,- to je nechutné. A teď něco o tomto skalním útvaru.

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Skalní město na severu východních Čech fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století; tehdy několikadenní požár zničil okolní bujnou vegetaci. Vynikla tak krása skvostných pískovcových útvarů. Od této doby tu začaly vznikat turistické stezky a horolezci postupně dobývali jeden skalní útvar za druhým. Z 18. století pochází také většina pojmenování místních skalisek. Mezi nejznámější patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí. Skalní město má neopakovatelné kouzlo ve všech ročních obdobích. V posledních letech se komplex Adršpašsko-teplických skal proslavil i v zahraničí. Protože je návštěvnost o víkendech a prázdninách obrovská, na prohlídku skal se vyplatí vyrazit ve všední den a mimo sezónu.

Zdroje: Obec Adršpach, Adršpašské a teplické skály,
Turisticko informační portál o Adršpašksu a okolí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Věra - Přivýdělek

Děcka, pozorte. Nedávno vznikla ojedinělá metoda, jak vydělat peníze - skvělé na jaro, když je hodinka, dvě času. Sama si takto vydělávám už od ledna a je to naprosto super.. Stamiliony tím nevydělám, ale i tak, dokud můžu, tak mám radost ze snadno vydělaných kaček :) Je to z návodu Nadhled.Web2001.cz